Вітання голови районной ради з Днем Перемоги над нацизмом у Другій світовій війні!

Дорогі ветерани, учасники Великої Вітчизняної війни!

Шановні  Сахновщани!

Щиро вітаю Вас з Днем Перемоги над над нацизмом у Другій світовій війні!

Сьогодні ми віддаємо данину поваги і вшанування всім визволителям і захисникам рідної землі. Вічна пам’ять тим, хто заплатив життям, здоров’ям, щастям за свободу і незалежність Батьківщини!

9 Травня – великий День Перемоги над нацизмом. Ми схиляємо голови у скорботі перед пам’яттю мільйонів співвітчизників, які загинули у вогні тієї страшної війни, війни, яка смерчем промчала по нашій землі, навічно завмерла у обелісках, меморіалах. Воєнне лихоліття назавжди асоціюється із запеклими кровопролитними битвами, окупацією, концтаборами, полоном, братськими могилами, нужденним, але міцним тилом, рабською працею. Цей смерч забрав більше 20 мільйонів людських життів.

Перемога була досягнута винятково могутньою волею простих людей, які захистили землю від неволі і зла. Солдати й грізні народні месники, завдаючи нищівних ударів ворогу, йшли до Перемоги не грозами швидкоплинними, а великою армією людського гніву. Вони знищили нацистських загарбників на своїй землі і врятували від нацизму Європу. Представники багатьох народів брали участь у боях за Україну. Сьогодні ми згадуємо всіх їх, без обмежень і без різниці у поглядах, усіх, хто лежить під могильними плитами – іменними і безіменними, всіх спалених і розвіяних по українських та інших землях. Ані роки, ані політичні уподобання над пам’яттю невладні. Вона передається від покоління до покоління. І так буде завжди!

Друга світова війна була найжорстокішою, найстрашнішою в історії людства. У пам’яті тих, кому судилося через неї пройти, назавжди закарбувалося воєнне лихоліття. Матері та вдови всієї землі проклинають війну, яка забрала їхніх дітей, чоловіків. Скільки їх, молодих, вродливих, убитих горем, залишилося жити у самотності. Ніхто не вів такої статистики. Важко їм доводилось. Та так уже влаштоване людське буття: живі мусять жити. І вони жили. Давали лад собі, дітям, трудилися у народному господарстві.   Їхніми сльозами та сивинами історія застерігає нас і наступні покоління від повторення воєнної катастрофи.

Щастя визволення було завойоване масовим героїзмом і немалою кров’ю. Навіть через  сімдесят чотири роки після історичної дати 9 травня 1945 року ми дивуємося мужності наших дідів і прадідів, захоплюємося їхнім героїзмом, стійкістю і самовідданістю. Жагучий потяг народу до свободи не могли зламати ніякі випробування: ні знущання гітлерівців над полоненими, ні нелюдські умови існування у нацистських концтаборах. У ратних сторінках Великої Вітчизняної, у подвигах солдатів-визволителів, у боротьбі партизанів і підпільників черпаємо ми й сьогодні сили, натхнення, прагнення служити Вітчизні і народу. Вони залишаються  для нас невичерпним джерелом патріотизму.

Скільки  пережито, вистраждано, передумано на довгих дорогах війни нашими шанованими ветеранами! І не забулися й сьогодні ні образи дорогих бойових друзів, ні радість перемог, ні гіркота невдач і втрат. Підтримувала їх віра в перемогу над ворогом, над смертю, над ранами і хворобами, над власним страхом зрештою. Бо без віри та без надії життя неможливе, перемагають тільки сильні духом. «Людина на війні – це воля». Саме ця воля принесла перемоги у всіх великих і малих битвах на фронтах війни.

Коли ми традиційно збираємося всі разом 9 Травня і згадуємо неймовірно тяжкий період життя народу часів Великої Вітчизняної, ми хочемо, щоб те страшне минуле ніколи не повторилося. Але і цьогоріч зустрічаємо День Перемоги у Великій Вітчизняній війні в умовах справжньої війни на Сході України. На лінії розмежування з тимчасово окупованими територіями Донецької і Луганської областей мало не щодня гинуть, отримують поранення і каліцтва солдати і добровольці нашої держави. Незважаючи на світовий осуд загарбницьких дій сусідньої Росії, вона продовжує цю гібридну війну, порушує міжнародне право і договірні відносини, моральні норми та принципи добросусідства.

І людям, що живуть в умовах сучасної війни, і всім українцям найбільше прагнеться і мріється, щоб ніколи більше не було вибухів ворожих бомб над мирними оселями, щоб залишилися  тільки у минулому всі жахи війни!

Хай же на прекрасній землі нашої рідної України запанують мир і спокій! Адже наш народ, навчений цінувати злагоду і спокій самим перебігом своєї непростої бурхливої і кривавої історії, заслужив щастя мирного життя, сповненого праці, а не протистоянь.

Бажаємо всім ветеранам, які поруч з нами залишаються живою пам’яттю про неймовірно важкий і героїчний час Великої Вітчизняної, здоров’я, благополуччя  й оптимізму, а молоді – поваги до досвіду представників старшого покоління. Нехай енергія молодих і досвід старших служать на благо нашій державі.

Вічна пам’ять і слава героям, які загинули в роки Великої Вітчизняної, ветеранам, які не дожили до сьогоднішнього світлого дня! Вічна слава героям України, які загинули, захищаючи її територіальну цілісність у наші дні!

Щастя, миру і злагоди нашій Україні!

Голова  Сахновщинської  районної ради  В.В.Левченко