Президент України Володимир Зеленський відвідав Харківщину 17 липня 2019

Глава держави провів нараду в Українському науково-дослідному інституті лісового господарства та агролісомеліорації імені Г. М. Висоцького. Участь у заході взяв голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Йшлося про боротьбу з незаконною природно-ресурсною господарською діяльністю в області. Президент наголосив, що «дорогою до Харкова мав можливість з гелікоптера побачити масштаби вирубок лісу».

Так, за інформацією екологічної інспекції, по Харківській області минулоріч було проведено близько 20 перевірок лісогосподарських підприємств регіону, на всі перевірки інспекторів було допущено й виявлено збитків на 500 тисяч гривень. Коли ж до установи прийшов новий керівник, починаючи з цього року, з п’яти перевірок інспектори були допущені лише на одну. На ній було виявлено більше 4 млн грн збитків.

Як повідомив начальник Головного управління Національної поліції в Харківській області Валерій Сокуренко, правоохоронні органи вже мають зареєстровані провадження по трьом лісовим господарствам: Жовтневий лісгосп 23,4 гектари вирубки принесли збитків на 12,4 млн грн, Гутянський лісгосп – 81,3 гектари,(втрати обсягом майже 15 млн грн), Куп’янський лісгосп – 5 гектарів (втрати 3 млн грн).

«Справи будуть розслідуватися, докладатимемо максимум зусиль для того, щоб розкрити злочини найближчим часом. Громадськість триматимемо в курсі, щоб вона бачила, що поліція не стоїть осторонь», – запевнив присутніх начальник Головного управління Нацполіції області.

Про запуск реформи лісового господарства з трибуни наголошував в. о. голови Державної екологічної інспекції України Ігор Яковенко. За його словами, найчастіше ліс вирубують ті, хто потім здійснює перевірки: «Відтоді, як лісове господарство перейшло у порядкування до Міністерства аграрної політики та продовольства України, ліси стали дровами, кубами, гектарами. Я вже не кажу про охорону диких тварин, тому що саме Державне агентство лісових ресурсів України видає дозвіл на відстріл, а потім саме ж себе й перевіряє».

За останні два місяці екоінспекторами встановлена незаконна вирубка більше 2,5 тисяч дубів у двох районах області. Ігор Яковенко пропонує збільшити штрафи і посилити кримінальну відповідальність.

Резюмуючи засідання, Володимир Зеленський зазначив, що якщо незаконну вирубку лісу в Харківській області не вдасться зупинити, керівники відповідальних за це органів будуть замінені.