30 липня – Всесвітній день боротьби з торгівлею людьми

Торгівля людьми є третім (після торгівлі зброєю та наркотиками) за прибутковістю злочином. Водночас, це не лише злочин, але важкий гріх. На превеликий жаль, торгівля людьми не втрачає актуальності і в ХХІ столітті.

Сахновщинська районна філії Харківського обласного центру спільно з фахівцями відділу «Сахновщинське бюро правової допомоги» та Управління праці та соціального захисту населення  провели круглий стіл приурочений  до Всесвітнього дня боротьби з торгівлею людьми.

В ході обговорення директором Сахновщинської РФ ХОЦЗ Н. Калініною було зазначено, що міжнародна торгівля людьми залишається гострою соціальною проблемою багатьох країн світу. Україна є країною походження, транзиту та призначення у торгівлі чоловіками, жінками та дітьми. Начальник відділу «Сахновщинське бюро правової допомоги» Л.Клімова додала, що зростає також проблема внутрішньої торгівлі людьми. З 1991 року понад 230 000 українців постраждали від торгівлі людьми (за даними дослідження МОМ), що робить Україну однією з основних країн походження постраждалих від сучасного рабства в Європі. Заступник начальника УПСЗН І.Тимофієнко зазначила, що торгівля людьми є занадто прибутковим нелегальним бізнесом, так як торгівля людьми – це величезний злочин, це фактично використання людини її експлуатація з метою наживи та власного збагачення. Тому вербувальники вигадують все нові та нові способи з метою експлуатації людини та власного збагачення, наживи.

Під час круглого столу також обговорювались питання, як допомогти людині яка стала жертвою торгівлі людьми, форми експлуатації та правила безпеки і захисту від торгівлі людьми. Провідний фахівець з питань зайнятості І. Чухно нагадала про  благодійний фонд «Карітас-Київ», який вже четвертий рік поспіль працює в сфері попередження, протидії торгівлі людьми та надання допомоги постраждали від торгівлі людьми.

В ході підведення підсумків учасники круглого столу зазначили, що наслідки торгівлі людьми в цілому відрізняються від наслідків будь-якої поодинокої події, яка травмує особу, оскільки торгівля людьми частіше за все містить в собі довготривалі та часто повторювані травмуючи події.