Відомості про район

Сахно́вщинський райо́н — район Харківської області, розташований на південному заході регіону. Площа — 1169,9 км². Населення — 26,1 тис осіб(на 1 липня 2014 року за оцінкою Головного управління статистики чисельність мешканців району 21782 чоловік). Рік утворення — 1923.

Загальні відомості

Районний центр — селище міського типу Сахновщина, розташоване за 150 км на південний захід від м. Харкова.

З південного боку район межує з Дніпропетровською областю. Також межує з Зачепилівським, Красноградським, Кегичівським та Лозівським районами Харківськоі області.

Залізнична станція на залізниці Красноград—Лозова.

Адміністративний устрій

Докладніше: Адміністративний устрій Сахновщинського району

Район адміністративно-територіально поділяється на 1 селищну раду та 15 сільських рад, які об'єднують 64 населені пункти та підпорядковані Сахновщинській районній раді.

Пам'ятки

Докладніше: Пам'ятки історії Сахновщинського району

У Сахновщинському районі Харківської області на обліку перебуває 46 пам'яток історії.

Докладніше: Пам'ятки археології Сахновщинського району

У Сахновщинському районі Харківської області на обліку перебуває 46 пам'яток археології. Археологічні:

біля с. Великі Бучки знайдені рештки найдавніших поселень людини, археологи відносять їх до часів неоліту (V-IV тисячоліття до н. е.)

Природні:

Ботанічний заказник місцевого значення «Родничок». Площа 15,3 га. Знаходиться біля с. Чорнолозка.

Ентомологічний заказник місцевого значення «Бджолиний № 2» Площа 3,0 га. Ділянка біля с. Ленінське на степовому схилі балки південної експозиції. Ростуть — люцерна, конюшина червона і рожева, тимофіївка. Живе біля 30 видів корисних комах — запилювачів сільськогосподарських культур, в тому числі бджолині.

Лісове заповідне урочище міського значення «Дубові гряди». Площа 129,7 га. Розташоване біля с. Дубові Гряди.

В селі Новоалександрівка є підземні джерела мінеральноі води.

Видатні особи

Місця пов'язані з життям і діяльністю видатних осіб:

Під час Німецько-радянської війни в районі діяв рух опору нацистським військам загарбникам. Ще в перші дні війни у Сахновщині був створений винищувальний батальйон. Майже все населення району допомагало партизанам. Один із самих відомих організаторів партизанських загонів Герой Радянського Союзу М. М. Попудренко народився в селі Миколаївка, що біля Аполонівки. Жителі села до нашого часу вшановлюють пам'ять свого героя.

Сахновщинський район також батьківщина відомих письменників та поетів:

Чабанівський Михайло Іванович (1910–1973), в селі Лигівка

Яловий Михайло Омелянович (Юліян Шпол) (1895–1937), в селі Дар-Надежд

Тетяна Малахова –  сценарист кіно і телебачення, дитяча поетеса, член Національної спілки журналістів,  автор сатиричних монологів для Андрія Данилко (Верка Сердючка), активістка Майдану, автор відомого  вірша «Здравствуй, мальчик за серым щитом». Народилась 24 серпня 1963 року в селі Надеждино  Сахновщинського району.