Символіка району

від 23 березня 2001 року

П О Л О Ж Е Н Н Я

про прапор Сахновщинського району Харківської області

1.Прапор Сахновщинського району Харківської області є символом, що відображає історію й традиції району.

2. Прапор району являє собою  прямокутне полотнище (відношення ширини до довжини 2 : 3) малинового кольору із зображенням в центральній частині пшеничного колоска золотистого  кольору.  Прапор району двосторонній.

3.Еталонний зразок прапора району зберігається в кабінеті голови районної ради, що міститься в адміністративному будинку районної ради.

4. Прапор району піднімається :

на будинках, де проходить сесія районної ради, у сесійній залі на весь період сесій ;

на будинках районної ради, районної державної адміністрації – постійно.

5. Прапор району може підніматися :

– на будинках органів місцевого самоврядування, виконавчої влади, закладів, організацій, підприємств Сахновщинського району  в дні державних і місцевих свят, прийомі офіційних делегацій, на спортивних  змаганнях. Зображення прапора Сахновщинського району Харківської області може бути  використане  при виготовленні друкованої та рекламно-сувенірної продукції.

6. Використання зображення прапора здійснюється з умови отримання дозволу, який видається головою районної ради. Дозвіл або письмова відмова з зазначенням її причини видається протягом одного місяця з моменту подання заяви. Термін дії дозволу – 1 рік. Після закінчення терміну дії необхідно отримати дозвіл на наступний період.

У дозволі визначається комерційна або некомерційна мета використання зображення прапора. У разі визначення мети як комерційної заявник зобов’язується сплачувати збір  за використання місцевої символіки у розмірі, визначеному місцевою радою за місцем  юридичної адреси заявника.

Дозвіл видається на один або декілька видів продукції (робіт, послуг). Збір за право використання символіки Сахновщинського району Харківської області  справляється з повного обсягу продукції (робіт, послуг)  зазначеного виду.

7. Прапор району при одночасному піднятті з державним прапором України не повинен перевершувати його за параметрами.

8. Контроль за виконанням цього Положення покласти на заступника голови районної ради В.Д.Болюка

Заступник

голови районної ради                                                         В.Болюк

Опис герба і прапора району

Район утворено 12 квітня 1923 року.

Герб і прапор затверджено 23 березня 2001 року рішенням ХІV сесії районної ради ХХІІІ скликання.

Герб являє собою геральдичний щит. При вирішенні кольорової гами герба є малиновий колір.

Основною ідеєю герба є пшеничний колосок золотистого кольору. Але в той же час – це не тільки колосок, а й символічне залізничне полотно з рейками блакитного кольору. На пшеничному колоску ( який в той же час є залізничним полотном) зернятка виконують функцію залізничних шпал. Лінія, яка вище центру перетинає щит – це обрій блакитного кольору. З-за обрію сходить сонце золотистого кольору, яке надано в умовному вигляді зубчастої шестерні. На сонячному колі зображена підкова. Логічним завершенням композиції є золотистий хрест на щиті. Розмір герба 200х250 мм.

Прапор району являє собою прямокутне полотнище  (відношення ширини до довжини 2 : 3 ) малинового кольору із зображенням в центральній частині пшеничного колоска золотистого кольору. Прапор району двосторонній.

/span