Почесні громадяни

Почесні громадяни

 

Затверджено рішенням XLI сесії Сахновщинської районної ради

V скликання від 24 червня 2010 року

  

ПОЛОЖЕННЯ

про звання «Почесний громадянин Сахновщинського району»

 

1. Загальні положення

1.1. Звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» присвоюється жителям Сахновщинського району Харківської області, регіонів України, громадянам інших країн в знак великої поваги до  їх політичної та громадської діяльності, а також за вагомий внесок у розвиток Сахновщинського району у сферах економіки, культури, мистецтва, спорту, науки та інших сферах суспільно-громадського життя, що сприяло піднесенню авторитету району як на державному, так і на міжнародному рівні.

1.2. Звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» присвоюється особі лише один раз. Посмертно зазначене звання не присвоюється.

1.3. Право присвоєння звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» належить виключно Сахновщинський районній раді та присвоюється рішенням сесії районної ради.

1.4. Звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» присвоюється щорічно не більше ніж двом особам.

1.5. Звання «Почесний громадянин Сахновщинського району»   не може бути присвоєно громадянам, які раніше  скоїли кримінальний злочин, були засудженими і судимість яких не погашена.

1.6. У разі здійснення особою, якій було присвоєно звання «Почесний громадянин Сахновщинського району», кримінального злочину, за який особу було засуджено і вирок щодо якої вступив у законну силу, питання позбавлення її звання і повернення знаку  «Почесний громадянин Сахновщинського району» та посвідчення Почесного громадянина Сахновщинського району вирішуються на пленарних засіданнях сесії районної ради.

 2. Порядок висування кандидатур та перелік документів

на присвоєння звання «Почесний громадянин Сахновщинського району»

2.1. Право висування кандидатур на присвоєння звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» належить:

2.1.1. Голові Сахновщинської районної ради.

2.1.2. Голові районної державної адміністрації.

2.1.3. Постійним депутатським комісіям Сахновщинської районної ради.

2.1.4. Депутатським фракціям та групам Сахновщинської районної ради.

2.1.5. Органам місцевого самоврядування Сахновщинського району.

2.1.6. Територіальним громадам сіл, селища району.

2.1.7. Юридичним особам (не залежно від форм власності та напрямку діяльності).

2.1.8. Партійним осередкам районного рівня.

2.1.9. Фізичним особам (за умов підтримки їх клопотання юридичними особами, громадськими об’єднаннями чи організаціями).

2.1.10. Трудовим колективам підприємств, установ, організацій Сахновщинського району, їх профспілковим комітетам, зборам громадян (за умов підтвердження легітимності зборів колективів, громадян).

2.1.11. Юридичним особам, що знаходяться за межами України.

2.2. Самовисунення на звання  «Почесний громадянин Сахновщинського району» не розглядаються.

2.3. При висуненні кандидатури до районної ради подаються клопотання щодо присвоєння звання «Почесний громадянин Сахновщинського району».

2.4. Одночасно з клопотанням про присвоєння звання подаються такі документи:

2.4.1. Анкета, яка містить вичерпні біографічні дані про кандидата.

2.4.2. Довідка, яка містить відомості про досягнення особи у сферах діяльності , зазначених у п.п. 1.1. цього Положення.

2.4.3. Обґрунтування особливого вкладу кандидата у розвиток Сахновщинського району або визнання його видатних заслуг.

2.4.4. Відгуки-клопотання юридичних, фізичних осіб, партійних осередків, трудових колективів та зібрань громадян, які підтримують висування цієї кандидатури (кількість відгуків не обмежується).

2.4.5. Клопотання про нагородження без подання зазначених документів не розглядаються.

2.6. Матеріали, зазначені у п.п.2.3.,2.4., мають бути надані до районної ради в термін до 01 жовтня кожного року. Клопотання, що надійшли після зазначеного строку, у поточному році не розглядаються.

2.7.Вся робота по узагальненню клопотань, їх реєстрації, підготовці матеріалів на розгляд постійних депутатських комісій, здійснення записів у Книзі Почесних громадян Сахновщинського району покладається на виконавчий апарат районної ради.

 3. Порядок розгляду матеріалів щодо присвоєння звання

«Почесний громадянин Сахновщинського району»

3.1. Розгляд кандидатур на звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» здійснюється постійними депутатськими комісіями районної ради раз на рік, як правило, у жовтні місяці.

3.2. У разі надходження клопотань по більш ніж двох особах, комісії районної ради рекомендують на розгляд сесії районної ради лише кандидатури двох претендентів.

3.3. Протоколи засідань постійних комісій разом з іншими документами розглядається на засіданні президії районної ради та разом з проектом рішення виноситься на розгляд сесії районної ради.

3.4. Остаточне рішення про присвоєння звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» приймається на пленарних засіданнях районної ради по кожній кандидатурі окремо більшістю від загального складу районної ради.

Рішення районної ради про присвоєння звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» набуває чинності з моменту його прийняття.

3.5. Кандидатури, за які не проголосували більшість депутатів від загального складу ради, можуть бути повторно розглянуті на черговій сесії районної ради.

3.6. За рішенням ради може бути проведено голосування за весь список претендентів одночасно.

3.7. Робота по узагальненню клопотань про присвоєння звання «Почесний громадянин Сахновщинського району», подання їх на розгляд постійних депутатських комісій, президії та пленарного засідання районної ради, здійснення записів у Книзі Почесних громадян Сахновщинського району, покладається на начальника організаційного відділу виконавчого апарату Сахновщинської районної ради.

 4. Посвідчення та знаки

Почесного громадянина Сахновщинського району.

4.1. Особам, яким присвоюється звання «Почесний громадянин Сахновщинського району», вручається відповідне посвідчення Почесного громадянина Сахновщинського району, диплом Почесного громадянина Сахновщинського району, нагрудний знак «Почесний громадянин Сахновщинського району, медаль «Почесний громадянин Сахновщинського району та цінний подарунок.

4.2. Запис про присвоєння звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» вноситься виконавчим апаратом районної ради до Книги Почесних громадян Сахновщинського району, яка постійно зберігається у Сахновщинський районній раді.

4.3. Церемонія вручення посвідчення Почесного громадянина Сахновщинського району, диплому Почесного громадянина Сахновщинського району, нагрудного знаку та медалі «Почесний громадянин Сахновщинського району», цінного подарунка  здійснюється головою районної ради чи, за його дорученням, його заступником, як правило, на урочистостях з нагоди Дня місцевого самоврядування.

4.4. Посвідчення Почесного громадянина Сахновщинського району, диплом Почесного громадянина Сахновщинського району та запис у Книзі Почесних громадян Сахновщинського району мають один реєстраційний номер.

 

5. Видача дублікатів посвідчення чи диплому

Почесного громадянина Сахновщинського району.

5.1. У разі втрати або псування посвідчення, диплому чи нагрудного знаку Почесного громадянина Сахновщинського району дублікати не видаються, крім випадків, коли нагороджений не міг запобігти їх втраті (псуванню).

5.2. Дублікати посвідчення, диплому чи нагрудного знаку Почесного громадянина Сахновщинського району видаються, відповідно до рішення районної ради, за кошти нагородженого.

 6. Порядок зберігання нагрудного знаку «Почесний громадянин Сахновщинського району».

  6.1. Після смерті особи, якій було присвоєно звання «Почесний громадянин Сахновщинського району», нагрудний знак, посвідчення, диплом  залишаються у сім’ї померлого.

  6.2. Нагрудний знак, диплом, посвідчення «Почесного громадянина Сахновщинського району»,  що належали особі, позбавленій звання «Почесний громадянин Сахновщинського району» за рішенням сесії районної ради підлягають поверненню до районної ради.

  

Заступник голови районної ради                                                  О. Айдін

 

 

Список Почесних громадян

Сахновщинського району:

  сесія VІ скликання 23.10.2014 року

-         Ганжа Микола Олексійович, народний депутат Верховної Ради України XI  та XII скликань, депутат Сахновщинської районної ради XXIII,  XXIV та V скликань, голова колгоспу ім. Горького, голова Сахновщинської районної державної адміністрації 2001-2005 років, нагороджений орденом «Знак Пошани», орденом «Трудового Червоного Прапора»;

-     Карнаух Микола Григорович, перший секретар Сахновщинського райкому Компартії України, голова колгоспу «Більшовик», голова правління СВК «Україна», депутат Сахновщинської районної ради XX,  XXI,  XXII,  XXIII,  XXIV скликань, нагороджений медаллю «За трудовое отличие» та орденом «Знак пошани»

2. XI сесія VІ скликання 11.10. 2011 року

-         Тітов Микола Ілліч – випускник  Сахновщинської середньої школи № 2 1966 року, кандидат юридичних наук, доцент, заслужений юрист України, Повний кавалер ордену «За заслуги», член Конституційної комісії України (1994 – 1996 років), лауреат Всеукраїнського конкурсу «Юрист року - 2008», лауреат регіонального рейтингу «Харків’янин століття», лауреат премії імені Ярослава Мудрого Національної Академії правових наук України за підготовку і видання підручників для студентів юридичних спеціальностей вищих закладів освіти, суддя вищого кваліфікаційного класу у відставці, депутат Харківської обласної ради V, VI скликань;

 -      Щеголь Віктор Андрійович – випускник  Сахновщинської середньої школи № 1 1968 року, генеральний директор Державного підприємства «Виробниче об’єднання Південний машинобудівний завод ім. О.М. Макарова», Герой України, заслужений працівник промисловості України, кандидат технічних наук. Під його керівництвом та за його безпосередньої участі було спроектовано та вироблено понад 20 одиниць нової ракетно-космічної техніки., впроваджено у виробництво 18 винаходів та 74 рацпропозицій. 

3. XXV сесія VІ скликання 07.12.2012 року

- Ключка Микола Олександрович – «Заслужений працівник сільського господарства України»,  який нагороджений медаллю «За трудову доблесть», голова правління ПАТ «Племзавод ім. 20-річчя Жовтня», яке тричі ставало переможцем Всеукраїнського конкурсу «Краще тваринницьке господарство України», депутат Сахновщинської районної ради трьох скликань та депутат Харківської обласної ради двох  скликань;

 -      Котенко Євстафій Ілліч – нагороджений двома урядовими нагородами, в тому числі Орденом Вітчизняної війни ІІ ступеня, медаллю «Адмірала Ушакова», медаллю «За звільнення радянського Заполяр”я», медаллю «За перемогу над Германією»,  Орденом Леніна,  двома орденами Червоного Прапора, двома медалями, який із 1949 року по 1978 рік працював в Сахновщинському районі на різних посадах, в тому числі на посадах Першого та Другого секретаря райкому партії. За цей період Сахновщинський район був в числі передових районів Харківської області, району був вручений перехідний  Червоний Прапор Харківського Обкому та Облвиконкому, пам’ятний Прапор ЦК КПРС , Ради Міністрів СРСР і ЦК ВЦСП, перехідний Прапор ЦК КПРС, Ради Міністрів СРСР і ЦК ВЦСП.

4. XХХІІ  сесія  VІ скликання 19 липня 2013 року

- Гавриш Олексій Олексійович – за багаторічну сумлінну працю задля соціально-економічного розвитку району. Гавриш О.О. є учасником бойових дій, нагороджений медалями «За перемогу над Німеччиною», «За взяття Відня», «За взяття Будапешта», має чотири поранення. Після війни працював механізатором у колгоспі. У 1976 році йому присвоєне високе звання Героя Соціалістичної праці за найвищі врожаї буряків. Гавриш О.О. нагороджений двома орденами Леніна, орденом Жовтневої революції, багатьма медалями. Протягом кількох років очолював Сахновщинську районну ветеранську організацію, обирався  депутатом районної ради кількох скликань. Сьогодні, незважаючи на вік, бере активну діяльність в житті району.

 - Моргун Володимир Олексійович – генеральний директор ПСП АФ «Прогрес» за значний внесок у розвиток сільськогосподарського виробництва. В ПСП АФ «Прогрес» застосовуються новітні технології по вирощуванню культур із застосуванням сучасної техніки, постійно нарощуються обсяги виробництва рослинництва і тваринництва. На сьогодні ПСП АФ «Прогрес» є лідером з вирощування кукурудзи та ранніх зернових, утримується одне з найбільших поголів’їв ВРХ та свиней (375 голів корів та 1000 голів свиней). За підтримки Моргуна В.О. газифіковано с. Лигівка, збудовано Свято-Казанський храм в селі, за кошти господарства газифіковано с. Тарасівка та с. Червоний Степ.

            У 2007 році Моргуну В.О. присвоєне почесне звання «Заслужений працівник сільського господарства України», у 2011 році рішенням XVIII сесії Лигівської сільської ради VI скликання присвоєно звання «Почесний громадянин села Лигівка Сахновщинського району Харківської області». Моргун В.О. неодноразово обирався депутатом Лигівської сільської ради та Сахновщинської районної ради.

5. XLII сесія  VІ скликання 25.11.2014 року

- Андрійченко Анатолій Олексійович – за багаторічну сумлінну працю задля соціально-економічного розвитку району. Андрійченнко А.О. очолював  ДП ДАК «Хліб України» «Сахновщинський елеватор» з 1980 по 2010 рік. За ці роки з відстаючого підприємства Сахновщинський елеватор став одним з передових і економічно сильних підприємств в цій галузі.

            Завдяки вмілому керівництву Андрійченка А.О. всі сільськогосподарські підприємства району мали підтримку Сахновщинського елеватора необхідними матеріалами для вирощування сільськогосподарських культур. Це дозволяло району мати високі результати в сільськогосподарському виробництві.

            Андрійченко А.О. обирався депутатом районної ради протягом п’яти скликань з 1990 по 2006 роки, працював головою постійної депутатської комісії районної ради з питань бюджету, фінансів та комунальної власності. До виконання депутатських обов’язків ставився сумлінно. На високому професійному рівні брав участь у формуванні районного бюджету, принципово контролював його виконання.

             Сьогодні, незважаючи на вік, бере активну діяльність в житті району.

 - Перевишко Валентина Василівна – директор Лигівського навчально-виховного комплексу за значний внесок у розвиток Сахновщинського району у сферах освіти, культури, мистецтва та суспільно-громадського життя.

            У 2004 році під її вмілим керівництвом педагогічний колектив навчального закладу зробив значний внесок у організацію та проведення обласної тематичної виставки ефективного педагогічного досвіду «Освіта Харківщини XXI століття». За результатами атестацій Перевишко В.В., як учителю української мови та літератури, встановлено кваліфікаційну категорію «спеціаліст вищої категорії».

            Завдяки Перевишко В.В. забезпечено популяризацію літературної творчості письменника-земляка Михайла Івановича Чабанівського. Вона є автором сценаріїв літературних свят, рецензій на десятки сучасних творів українських письменників. Поетичні твори Перевишко В.В. друкувалися в районній, обласних газетах. У номінації «Творчість» на ювілейній виставці ХАНО посів третє місце її само видатний збірник «У полоні сумнівів». У 2010 році Харківське видавництво «Федорко» надрукувало збірку «Знов до серця підкралась весна». ЇЇ пісня про Лигівку, у мизичнім співавторстві з В.М. Зубченком, стала переможцем пісень про рідне село у районному конкурсі.

            Перевишко В.В. має посвідчення Члена Просвітницької ради ХНТУСГ, як активний провідник Великої місії просвітництва, отримала Подяку від Національної Спілки Письменників України, має нагороду від Української всесвітньої координаційної ради – ювілейну медаль «200 років з Дня народження Т.Г.Шевченка».

6.  LIII сесія  VІ скликання 04.11.2015 року

- Якименко Леонід Миколайович – завідувач відділенням, лікар-хірург хірургічного відділення КЗОЗ «Сахновщинська центральна районна лікарня» за багаторічну працю та вагомий внесок в розвиток хірургічної служби Сахновщинського району. За час роботи на займаній посаді, а це десь біля 50 років, Якименко Л.М. був неодноразово нагороджений грамотами та подяками районного рівня, Почесною грамотою Департаменту охорони здоров’я Харківської обласної державної адміністрації. Зарекомендував себе як професіонал своєї справи, відповідальний керівник та чуйна і людяна особистість.

 

-  Сідаш Анастасія Василівна – пенсіонерка, колишня вчителька Сахновщинської ЗОШ №2 за багатолітню педагогічну діяльність, чітку громадянську позицію і у зв’язку з 95-літтям від Дня народження. Народилася в с. Новоолександрівка в селянській сім’ї. Закінчила Харківській педагогічний інститут. Анастасія Василівна кілька десятиліть була й донині лишається взірцем учителя і скромної небайдужої людини, що за час своєї роботи була наставником для кількох поколінь педагогів, які до того були її учнями.

 

MsoNormal

/pMsoNormalspan style=