Премія імені. М. Чабанівського

Премія ім. М. Чабанівського

Затверджено рішенням XL сесії VI скликання  від  25 липня  2014 року

про літературну премію ім. Михайла Чабанівського

(в новій редакції зі змінами)

Всеукраїнська літературна премія імені Михайла Чабанівського встановлюється для увічнення пам’яті про видатного українського письменника, земляка, який  своїми творами про рідний край прославив Сахновщинську землю на всю Україну, вніс значний вклад в розвиток культури Сахновщинського району, з метою заохочення сучасних прозаїків до написання творів, присвячених висвітленню кращих здобутків сьогодення,  для популяризації новітньої української літератури серед сільського населення, з метою розповсюдження інформації про Сахновщинську землю та налагодження зв’язків територіальних громад Сахновщини з територіальними громадами інших регіонів України задля розвитку українського письменництва, для відкриття нових, молодих, талановитих письменників, які проживають на території району, для популяризації історії Сахновщинського району.

Засновниками премії є Сахновщинська районна рада Харківської області, Національна Спілка письменників України, ПСП АФ “Прогрес” (село Лигівка Сахновщинського району Харківської області). До числа співзасновників можуть входити й інші юридичні чи фізичні особи. Склад журі премії щорічно, за погодженням співзасновників, затверджується розпорядженням голови Сахновщинської районної ради.

Премія  присуджується в трьох номінаціях:

1). «Проза». За кращий прозовий твір (будь-якого жанру), присвячений висвітленню громадянської позиції молодого покоління і утвердження його як рушійної сили перетворень в суспільстві. Ідея твору має бути виражена словами : “Молода людина – господар у своїй країні”.

2). «Публіцистика». За кращий публіцистичний твір (серія статей, нарисів чи репортажів, чи документальна оповідь (повість), присвячений успішній діяльності наших сучасників у справі захисту довкілля і утвердження в свідомості народу необхідності збереження екосфери як єдино можливого середовища для існування людини.

3). «Поезія». За кращу збірку поетичних творів, виданих окремою книжкою, які оспівують все прекрасне, що є в житті кожної людини.

До розгляду приймаються твори, видані окремою книжкою або публікації в літературних журналах та альманахах (в номінації “Публіцистика” можливі публікації в центральних газетах). Ці твори мають бути видані не раніше, ніж за 3 роки до подання на конкурс.

Твори на здобуття премії необхідно надсилати щороку до 01 серпня за адресами :

1. Харківська обласна організація Національної Спілки письменників України, вул. Чернишевського, 59,  м. Харків, 61002.

Сахновщинська районна рада, вул.. Шмідта, 10, 64501.

ПСП Агрофірма “Прогрес”, село Лигівка, Сахновщинського району, Харківської області, 64513.

Надіслані матеріали, що не відповідають Положенню, не розглядаються.

Твори, розглянуті журі, залишаються для поповнення фондів бібліотек Сахновщинської централізованої бібліотечної системи.

Переможці удостоюються почесного звання “Лауреат літературної премії ім. Михайла Чабанівського” , нагороджуються Дипломом, нагрудним знаком (медаллю), посвідченням лауреата премії ім. М. Чабанівського, цінним подарунком вартістю 1000 грн.

Положення про премію є діючим та розповсюджується на підведення підсумків щорічно.  Урочисте вручення премії відбуватиметься у другій половині вересня в Лигівському сільському будинку культури.

Під час урочистостей можуть бути вручені грамоти, подяки кращим учасникам, засновникам та ін премії.

Заступник голови районної ради                                    П.І.НЕСТЕРЕНКО

САХНОВЩИНСЬКА РАЙОННА РАДА

ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

від  25 січня 2016 року                  № 05

Про затвердження складу журі

премії ім. М. Чабанівського

З метою визначення переможців премії ім. М. Чабанівського у 2015 році в номінаціях «Проза», «Публіцистика» і  «Поезія» затвердити журі премії в такому складі:

1.Коротка Валентина Василівна – завідуюча методичним кабінетом відділу освіти Сахновщинської районної державної адміністрації, голова журі (за згодою).

2.Перевишко Валентина Василівна – директор Лигівського НВК (за згодою).

3.Роденко Олександр Володимирович – редактор Сахновщинської районної газети «Колос» (за згодою).

4.Мостова Галина Миколаївна – начальник відділу освіти Сахновщинської районної державної адміністрації (за згодою).

5.Вакуленко Володимир Прокопович – член Національної спілки письменників України (за згодою).

6.Лаврова Людмила Вікторівна – депутат Харківської обласної ради  (за згодою).

7.Шакін Микола Іванович -  представник Харківської обласної організації Національної спілки письменників України (за згодою).

8. Грузіна Віра Анатоліївна – вчитель української мови і літератури Сахновщинської ЗОШ №2 (за згодою).

9. Лісняк Ірина Володимирівна - вчитель української мови і літератури Сахновщинської ЗОШ №2 (за згодою).

Голова районної ради                                                          В.В. ЛЕВЧЕНКО

MsoNormal